زمان و تاریخ در اکسل

زمان و تاریخ در اکسل

در این پست آموزش اکسل به بررسی تمام نکات و ترفند های مربوط به زمان و تاریخ در اکسل می پردازیم. این پست به تدریج بروزرسانی خواهد شد و نکات جدید اضافه خواهد گردید.

زمان و تاریخ همین الان

برای اینکه زمان و تاریخ فعلی را داشته باشیم می توانیم از ترکیب کلید های زیر استفاده کنیم.

  1. برای درج سریع تاریخ همین امروز کافی هست تا کلیدهای Ctrl و ; را به صورت هم زمان فشار دهید تا به صورت خودکار تاریخ همین امروز در سلول مدنظرتان قرار گیرد.
  2. اگر می خواهید تا زمان و ساعت همین الان در سلول اکسل تان قرار گیرد کافی است تا کلیدهای Shift و Ctrl و ; را به صورت همزمان فشار دهید.
  3. اگر هم می خواهید دو مورد بالا به صورت همزمان در یک سلول داشته باشید کافی است هر کدام از موارد بالا را که ایجاد کردید فاصله را بزنید سپس قسمت دوم را ایجاد نمایید.

زمان و تاریخ قابل بروزرسانی

شاید در فایل اکسل تان نیاز به زمان و تاریخ در لحظه دارید. یعنی اینکه در هر لحظه ساعت و تاریخ روز برای شما نمایش داده شود. حتی اگر من فایل اکسل را امروز ساخته باشم و فردا فایل اکسل را باز نمایم تاریخ فردا را نمایش دهد. برای این موضوع دو تابع کاربردی و بدون آرگومان زیر هست:

  1. برای اینکه تاریخ امروز را داشته باشیم کافی است از تابع ()Today استفاده کنیم.
  2. برای ساعت و زمان در لحظه هم از تابع ()Now می شود در فایل اکسل بکار گرفت.

دوره 7 روزه رایگان اکسل

دوره‌ای برای یادگیری نکات کاربردی اکسل برای افزایش سرعت

محاسبه قسط و وام در اکسل
ترفندهای اکسل

ویدئو: آموزش محاسبه اقساط وام در اکسل

نرم افزار اکسل برای طبف وسیعی از کاربران قابل استفاده می باشد از این رو توابع زیادی با دسته بندی های متفاوت طراحی شده اند که نیازهای کاربران را بر طرف می کند. یکی از این دسته بندی ها مربوط

تصویر پرسنلی در اکسل
داشبوردسازی

ویدئو : ساخت فرم اطلاعات کاربری در اکسل

در این ویدیو با ترکیب مفاهیم ساده فرمول نویسی و نمودار دایره ای فرم اطلاعات کاربری فردی کاربران مان را طوری ساخته ایم که با وارد نمودن کد کاربری اش اطلاعات و تصویرش در جدول نمایش داده شود. [این ویدئو